Державна агроспілка з окупованої території виплатить оточенню Тарути два мільйони боргів
20.06.2015   //   138 Переглядів

Державне підприємство «Дослідне господарство «Агроспілка «Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» має сплатити ТОВ «Торгова аграрна компанія» 2,22 млн грн. боргів та штрафу за поставлене раніше паливо.

Відповідне рішення прийняв Господарський суд Луганської області

У 2012 році «Торгова аграрна компанія» поставила агроспілці 111,26 тис т. дизпалива та 26,81 тис т. бензину на загальну суму 1,59 млн грн. Але плату за поставлений товар не отримало.

В своєму позові фірма також вказала, що через несплату боргу зазнала інфляційних втрат на суму 0,49 млн грн, а тому попросила їх відшкодувати. А також ще 3% річних на суму 0,13 млн грн.

Суд повністю задовольнив позов «Торгової аграрної компанії». Представник дослідного господарства на судове засідання не з’явився.

Дослідне господарство «Агроспілка «Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» зареєстровано в селищі Металіст Слов’яносербського району Луганської області, перереєстрацію не проходило. Селище Металіст сьогодні не підконтрольне українській владі.

ТОВ «Торгова аграрна компанія» зареєстрована у Києві. Її власником є кіпрська компанія «Маракортіо холдингз лімітед».

«Торгова аграрна компанія» відносять до групи компаній «Украгропром», яку асоціюють з екс-губернатором Донецької області Сергієм Тарутою. Один з засновників ТОВ «ТД «Украгропром» – «Мілтора Холдінгз Лімітед», знаходиться у тому ж будинку й на тому ж поверсі, що й «Хасторіо» та «Маракортіо». Крім «Мілтора Холдінгз Лімітед» засновниками ТОВ «Торговий дім «Украгропром» є ТОВ «Ейджджи Агро Менеджемент», а також Сергій Коржов і Олександр Пилипенко, екс-віце-президент корпорації «ІСД». Пилипенко разом із Сергієм Тарутою є співзасновниками Благодійного фонду «Платар».

«Торгова аграрна компанія» останнім часом була ініціатором низки судових справ по відношенню до підприємств, що входять до сфери Національної академії наук України.

Залиште відповідь