Рідна фірма зятя Звягільського не заплатила «Вугіллю України» 5 мільйонів через грабунок її офісу в ДНР
19.06.2015   //   134 Переглядів

ТОВ «Інтербіс» добилося зменшення пені за прострочення оплати антрациту, поставленого йому держпідприємством «Вугілля України». Про це свідчить постанова Донецького апеляційного госпсуду від 27 травня.

30 квітня 2014 року ДП «Вугілля України» уклало з ТОВ «Інтербіс» договір поставки вугілля. Йдеться про вугілля двох видів: АС (6-13) – 5000 тонн на 5,50 млн грн. і АС (13-25) в обсязі 5000 тонн на 6 млн грн.

Поставки відбулися ще у травні-червні минулого року, але ТОВ «Інтербіс» їх повністю не оплатило. ДП «Вугілля України» звернулося про стягнення 4,45 млн грн. заборгованості.

Крім того, у зв’язку з прострочкою «Інтербісу» нараховано 271 тис грн. пені, 165 тис грн. інфляційних втрат, 33 тис грн. як три проценти річних. Водночас розмір пені зменшено на 50% – тобто до 135 тис грн. Тобто сума стягнення складає 4,75 млн грн.

Суд врахував повідомлення фірми «Інтербіс» про захоплення її офісу групою невідомих озброєних осіб, викрадення первинної бухгалтерської документації, складний фінансовий стан підприємства, неможливість здійснення повноцінної господарської діяльності, знаходження на території проведення Антитерористичної операції.

«Інтербіс» клопотав про надання відстрочки повернення боргу на 18 місяців. Однак суд це клопотання не задовольнив. Зазначено, що фірма не надала суду відомостей про рух коштів на банківських рахунках та наявне рухоме та нерухоме майно, за рахунок якого можна провести стягнення, а також не обґрунтувала вимоги про надання відстрочки.

Водночас з’ясовано, що рішення першої інстанції, яке у зв’язку з військовими діями на Донбасі приймалося судом Запорізької області 24.02..2015 р., було надіслане на адресу сторін більше ніж через місяць після винесення – 26.03.2015 р. Апеляційний суд погодився, що ця обставина завадила ТОВ «Інтербіс» скористатися відстрочкою в повному обсязі.

Відтак суд продовжив відстрочку по поверненню боргу з трьох до п’яти місяців – до 24.07.2015 р.

До кінця 2006 року одним із засновників фірми «Інтербіс» був особисто народний депутат від Партії регіонів Володимира Вечерко, зять нардепа Юхима Звягільського. Потім фірму переоформили на Стеллу Вечерко, дочку Звягільського. З 2010 року власність «Інтербіс» було записано на швейцарську компанію «Меткоал С.А.» Володимира Вечерка. У 2012 році у Вечерка зявився міноритарний партнер – 1% фірми записали на ТОВ «КУА «Реді-Інвест» Тараса Наконечного. Віднедавна «Меткоал С.А.» більше не значиться у складі засновників ТОВ «Інтербіс» і кінцевим вигороодержувачем останнього значиться Тарас Наконечний.

Раніше «Інтербіс» був зареєстрований у Донецьку. Однак після початку воєнних дій на Донбасі фірма змінила реєстрацію на с. Малинськ Рівненської області.

Залиште відповідь